colostrum doplňky stravy a pleťová kosmetika s colostrem
holvita® účinné látky

Další informace

Růstové látky obsažené v holvita® colostrum

Růstové faktory (anglicky Growth Factors, GF) jsou specifické bílkoviny, které podporují množení buněk v lidském organizmu, a tím podporují reparaci a regeneraci poškozených tkání. Každý růstový faktor má svou funkci, řídí buněčnou regeneraci a podporuje vývoj kostí a svalů.

Seznam přírodních látek podporujících regeneraci buněk a tkání v colostrum:

Transformující růstový faktor (TgF - α & ß )
TgF stimuluje obnovu buněk pojivové tkáně a pomáhá při tvorbě kostí a chrupavek. TgF také pomáhá opravit poškozené tkáně a podporuje růst sliznice střeva.

Zpět nahoru

Inzulínu podobný růstový faktor (IgF-1 & 2)
IgF I & II jsou jedny z nejhojnějších růstových faktorů v colostru. Hrají důležitou roli ve způsobu, jakým tělo využívá cukry, tuky a bílkoviny.

IgF-1
Přispívá ke zvýšení svalové hmoty, opravy DNA a RNA, reguluje krevní cukr a cholesterol. Téměř každá buňka v lidském těle je ovlivněna IGF-1, a to zejména v buňkách svalů, chrupavek, kostí, jater, ledvin, nervů, kůže a plic. Kromě inzulínu může IgF-1 také regulovat buněčný růst a rozvoj zejména v nervových buňkách, stejně jako buněčnou syntézu DNA.

IgF-2
je zodpovědný za to, jak tělo využívá tuky a bílkoviny.

Zpět nahoru

Fibroblastový růstový faktor (FgF)
FgF růstový faktor podporuje hojení ran, růst a obnovu tkání. Je zvláště důležité pro růst krevních cév.

Zpět nahoru

Epitelový růstový faktor (EgF)
Růstový faktor EgF v colostrum hraje důležitou roli v regulaci buněčného růstu, proliferaci a diferenciaci. Pomáhá chránit a udržovat pokožku.

Zpět nahoru

Destičkový růstový faktor (PdgF)
PDgF růstové faktory jsou důležité pro stimulaci pojivové tkáně, ale hraje také roli při hojení ran a pomáhá při dělení buněk. To také napomáhá přežíti neuronu a regeneraci.

Zpět nahoru

Glykoproteiny včetně proteáz a inhibitorů trypsinu
Trypsin a inhibitory proteázy ochraňují látky v colostru před zničením enzymy přítomnými v zažívacím traktu. Pomáhají předcházet vředovému onemocnění zničením bakterii, které se na tvorbě vředu podílí a jsou velmi důležité při hojení žaludečních vředů.

Zpět nahoru