colostrum doplňky stravy a pleťová kosmetika s colostrem
holvita® účinné látky

Další informace

Metabolické látky obsažené v holvita® colostrum

Metabolismus je soubor chemických reakcí, které se vyskytují v lidském organizmu v zájmu zachování života. Metabolické funkce jsou odpovědné za způsob, jak tělo funguje. Metabolických faktorů přítomných v colostrum jsou rozhodující pro některé tělesné funkce.

Seznam přírodních metabolických látek v colostrum

Inzulín
Inzulín je hormon, jehož přítomnost informuje buňky v těle, že by měly přijmout výživu, což nutí jaterní a svalové buňky přijmout glukózu a ukládat ji ve formě glykogenu, který má vysoký obsah energetický sacharidů. Když tělo vyžaduje energii, glykogen může být rychle na energii přeměněn.

Zpět nahoru

Leptin
Leptin je bílkovinný hormon, který hraje důležitou roli v energetickém příjmu a výdeji. Může potlačit chuť k jídlu a zvýšit rychlost metabolizmu (rychlost, při které tělo spaluje více energie).

Zpět nahoru

Minerální vazebné proteiny
Minerální vazebné proteiny pomáhají při vstřebávání minerálů, jako je měď a železo, a pomáhají předcházet množení mikroorganizmů. Jsou také důležité pro vstřebávání vápníku, který je důležitý pro kosti, zuby a kůži.

Zpět nahoru

Vitamín vazebné proteiny
Vitamín vazebné proteiny jsou důležité pro doručení vitamínů v těle. Colostrum obsahuje důležité vitamíny B-komplexu, který je důležitý pro metabolizmus buněk (funkce).

Zpět nahoru

Inhibitory enzymů
Inhibitory enzymů jsou malé molekuly, které se připoutají k enzymům a zpomalují jejich činnost. Blokováním enzymů mohou zabít patogeny (např. bakterie, viry), a proto jsou prospěšné pro organizmus. Enzymy také pomáhají obnovit metabolickou rovnováhu těla. Jsou přirozeně obsažené v colostru.

Zpět nahoru