colostrum doplňky stravy a pleťová kosmetika s colostrem
holvita® účinné látky

Další informace

Imunitní látky obsažené v holvita® colostrum

Imunitní látky jsou nezbytné pro správnou funkci imunitního systému. Imunitní systém je komplexní systém mechanizmů, které chrání lidský organizmus. Náš imunitní systém detekuje širokou škálu látek, od virů, bakterií, parazitů, plísní, alergenů a dalších škodlivých látek a musí je odlišit od vlastních zdravých buněk a tkání.

Imunitní látky v holvita® colostrum pomáhají imunitnímu systému se správnou funkcí, zároveň přírodně posilují imunitní systém a tím dělají celý organizmus odolnější vůči patogenům a alergenům.

Níže najdete seznam klíčových imunitních látek přírodně obsažených v colostru s popisem jeejich role, kterou mají při podpoře lidského organizmu.

Seznam přírodních látek v colostrum, které podporují imunitu jsou:

Imunoglobuliny - (IgG, IgM, IgA, IgE a IgD)
Imunoglobuliny obsažené v holvita® colostru jsou specifické protilátky, které napadají a označují patogeny – viry, bakterie, plísně a parazity v těle. Imunoglobuliny tvoří část krevního séra, a tak chrání náš organizmus. holvita® colostrum je velice efektivní pro posílení imunitního systému, protože obsahuje vysokou koncentraci imunoglobulinů.

Zpět nahoru

Laktoferin (lactoferrin)
Železo vázající bílkovina. Bakterie potřebuje železo pro svou reprodukci a laktoferin ji o železo efektivně připravuje, a tak zabraňuje jejímu množení. Laktoferin je také vysoce antivirový a antifungicidní (působí proti plísním) a má důležitou roli v regulaci imunitního systému a růstu buněk.

Zpět nahoru

Leukocyty (leucocytes)
Bílé krvinky. Tyto krvinky mají zpravidla schopnost bojovat proti virům, bakteriím a jiným patogenům či cizorodým částicím, ale bojují také s nádorovými buňkami a vůbec se všemi cizími organismy v lidském těle. holvita® colostrum má vysoký obsah různých druhů bílých krvinek, které jsou součástí imunitního systému a podílí se na likvidaci patogenů. Významnou funkcí bílých krvinek je stimulace produkce dalších imunitních faktorů.

Zpět nahoru

Lysozym (Lysozyme)
Antibakteriální enzym se schopností narušovat bakteriální stěny a tím ničit bakterie, které se dostávají do lidského organizmu očima, ústy, nosem a řeznými ranami.

Zpět nahoru

Interferon
Bílkovina, která vzniká v buňce po jejím styku s virem. Její funkce je chránit další buňky před virovou infekcí. Má za úkol stimulovat imunitní reakci na identifikaci a zneškodnění virů, parazitů a rakovinných buněk. Přírodně se nachází v colostru.

Zpět nahoru

Tranferin (Transferrin)
Transferin hraje důležitou roli v metabolizmu železa. Volné železo je toxické, ale spojením s transferinem se jeho potenciální toxicita sníží a zároveň je železo přenášeno tam, kde je potřeba.

Zpět nahoru

Proline-rich-polypeptide (Proline-rich-polypeptides, PRP nebo colostrinin)
Bílkovina, která ovlivňuje činnost imunitního systému a reguluje jeho reakci. V klinických zkouškách s PRP se prokázalo, že má schopnost regulovat imunitní systém; zlepšovalo sníženou, nebo naopak snižovalo nepřiměřeně zvýšenou reakci imunitního systému. PRP také zlepšuje činnost štítné žlázy. Různé klinické studie ukázaly pozitivní vliv PRP v léčbě autoimunitních onemocnění.

Zpět nahoru

Cytokiny (cytokines)
Cytokiny se podílí na produkci tzv. T–buněk, činnosti lymfatických žláz a regulaci a délce trvání imunitní reakce organizmu. Cytokiny jsou produkovány různými druhy buněk, mají hlavní roli v činnosti imunitního systému a boji proti nemocem způsobujícím oslabení imunity, zánětlivé choroby a choroby infekcí.

Zpět nahoru

Lymfociny
Bílkoviny podobné cytokinům, které jsou produkovány T–buňkami. Jejich hlavní funkcí je upozornit imunitní systém na přítomnost infekce v těle a poslat signál dalším imunitním buňkám.

Zpět nahoru

Trans-faktory
Trasfaktory jsou součástí bílých krvinek a pomáhají imunitním látkám kontrolovat patogeny v těle.

Zpět nahoru