colostrum doplňky stravy a pleťová kosmetika s colostrem
holvita® účinné látky

Další informace

Aminokyseliny obsažené v holvita® colostrum

Colostrum obsahuje kompletní řadu zcela rozdílných typů bílkovin (aminokyselin), které tělo používá na 'opravu' a regeneraci buněk.

Aminokyseliny rozdělujeme na esenciální, které si tělo nedokáže samo vyrobit a je nutné je získat z potravy, a ne-esenciální, které si tělo vyrobit dokáže.

Seznam aminokyselin přírodně obsažené v colostrum:

Esenciální:

Ne-esenciální:

Esenciální aminokyseliny

Histidine
Histidin je prekurzorem histaminu, je vypouštěn imunitním systémem při alergické reakci. Je důležitý pro růst a opravu tkání, udržování myelinových obalů, které působí jako ochrana pro nervové buňky. Je nutný pro syntézu červených a bílých krvinek, pomáhá chránit tělo před poškozením způsobeným zraněním a při odstraňování těžkých kovů z těla. Histidin je používán jako doplněk stravy pro pacienty s revmatoidní artritidou, protože bylo prokázáno, že u těchto pacientu je úroveň histidinu nízká.

Isoleucine
Isoleucin pomáhá nárůstu svalové hmoty a regeneraci svalů po fyzické námaze. Je nutný pro tvorbu hemoglobinu, pomáhá regulovat hladiny cukru v krvi.

Zpět nahoru

Leucine
Leucin pomáhá při regulaci krevního cukru v krvi, růstu a obnově svalové tkáně (jako jsou kosti, kůže a svalů), produkce růstového hormonu, hojení ran a regulaci energie. Zabraňuje rozpadu svalové bílkoviny, který občas nastane po traumatu nebo hrozném stresu.

Zpět nahoru

Lysine
Podílí se na absorpci vápníku a regulaci protilátek a enzymů. Lysin je důležitý pro správný růst a hraje důležitou roli při výrobě karnitinu, živiny odpovědné za přeměnu mastných kyselin na energii a pomáhá snižovat hladinu cholesterolu. Lysin pomáhá tělu absorbovat vápník, hraje důležitou roli při tvorbě kolagenu, látky důležité na dobrý stav kostí a pojivových tkání, včetně kůže, šlach, chrupavek.

Zpět nahoru

Methionine
Methionin se používá k prevenci poškození jater, zabraňuje nahromadění tuku v tepnách a pomáhá při trávení. Je to antioxidant, který pomáhá při syntéze kolagenu v kůži, nehtech a vlasech.

Zpět nahoru

Phenylalanine
Asistuje při přenosu nervových podnětů a je součástí skupiny mozkových látek, které způsobují 'dobrou náladu'.

Zpět nahoru

Theorine
Theorine pomáhá při tvorbě kolagenu a elastinu v kůži. Napomáhá imunitnímu systému při tvorbě protilátek. Je také užitečný proti stresu a úzkosti.

Zpět nahoru

Tryptophan
Stimuluje produkci niacinu, látky, která je předstupněm pro výrobu serotoninu.

Zpět nahoru

Valine
Valin hraje důležitou roli v růstu a opravě svalových tkání. Nachází se ve vysoké koncentraci ve svalových tkáních. Je také důležitý pro regulaci energie.

Zpět nahoru

Přehled ne-esenciálních aminokyselin

Alanine
Alanin je důležitý pro metabolismus glukózy, zabraňuje shromažďování toxických látek ve svalech.

Zpět nahoru

Arginine
Stimuluje tvořeni GH (growth hormon – růstový hormon), podporuje funkci imunitního systému, podporuje hojení ran a růst svalů.

Zpět nahoru

Aspartic Acid (kyselina asparagová)
Kyselina asparagová pomáhá syntéze DNA a RNA , IgG a protilátek a je zapojena do procesu metabolismu produkující energii.

Zpět nahoru

Beta-alanin
Beta alanin pomáhá ke zlepšení fyzického výkonu, zvýšení svalové síly a oddaluje svalovou únavu.

Zpět nahoru

Cystine
antioxidant, který asistuje při syntéze kolagenu.

Zpět nahoru

Glutamic Acid
Pomáhá při transportu potásia, které má důležitou funkci při různých neurologických stavech, je klíčovou molekulou v buněčném metabolismu. U lidí jsou dietní bílkoviny podle trávení syntetizovány do aminokyselin, které slouží jako palivo na metabolické a jiné funkce v těle. Celkově lze říci, že kyselina glutamová je jeden z největších přispěvovatelů střevní energie.

Zpět nahoru

Glutamine
Glutamin je nejhojnější přirozeně se vyskytující ne-esenciální aminokyselina v lidském těle. Nachází se v krvi a je uložená ve svalech. Stává se podmíněně esenciální (vyžaduje příjem z potravin nebo doplňků) při onemocnění nebo úrazech.

Zpět nahoru

Glycine
Zpomaluje destrukci svalů a pomáhá vytvořit zásobu glukogenu.

Aminokyselina, která funguje jako přenašeč nervových impulsů v některých částech míchy a očí. Ovlivňuje činnost míšních nervů a zásobování kosterních svalů.

Zpět nahoru

 

Proline
Prolin je nutný na tvorbu kolagenu a chrupavek. Udržuje svaly a klouby pružné a pomáhá snižovat vrásky způsobených UV zářením a normálním stárnutím pokožky. Prolin pomáhá odbourávat proteiny a to je důležité pro vytváření zdravých buněk v těle. To je zásadní pro rozvoj a údržbu zdravé kůže a pojivových tkání, a to zejména v místech traumatického poškození tkání.

Zpět nahoru

Serine
Serin je potřebný pro metabolismus tuků a mastných kyselin, růst svalů a zdravý imunitní systém.

Zpět nahoru

Tyrosine
Tyrosin pomáhá regulovat náladu a snížení stresu. Potlačuje chuť k jídlu, snižuje tělesné tuky a správnou funkci štítné žlázy. Tyrosin pomáhá při produkci melaninu (pigmentu, který odpovídá za vlasy a barvu kůže).

Zpět nahoru

Taurin
Taurin je nejvíce vyskytující se aminokyselina v těle. Nachází se v centrální nervové soustavě, mozku, srdci a kosterních svalech. Nalézá se ve vysoké koncentraci v mozku a srdci. Bylo zjištěno, že je účinná proti široké škále zdravotních stavů, jako je cukrovka, anémie, vysoký krevní tlak, poškození ledvin a jater.

Zpět nahoru