colostrum doplňky stravy a pleťová kosmetika s colostrem
O holvitě®

Další informace

Co je holvita® colostrum

holvita® je značka výrobků, která používá prvotřídní za studena filtrované kravské colostrum pro výrobu doplňků stravy a kosmetických výrobků.

Není colostrum, jako colostrum

Při vybírání colostra a výrobků s jeho obsahem je důležité vybrat ty, které jsou vyrobeny z toho nejkvalitnějšího colostra a u kterých také byla zachována nejvyšší účinnost a efektivita.

Kvalita colostra v produktech holvita®

Kvalita colostra závisí na prostředí, ve kterém krávy, od kterých je získáváno, žijí, jak dlouho po porodu telete bylo colostrum odebráno a na jeho zpracování, aby bylo vhodné pro lidskou konzumaci.

Prostředí - nejkvalitnější colostrum pochází od krav z ekologických BIO chovů.
Doba odebrání - doba, kdy je colostrum odebráno, ovlivňuje množství prospěšných látek. Nejvíce prospěšných látek je obsaženo v prvních 12 hodinách po narození telete. Poté se obsah colostra snižuje, než je nakonec nahrazeno mlékem.
Zpracování - protože je colostrum 100% přírodní bioaktivní a biologická látka, musí se s ním zacházet šetrně při sterilizaci a zpracování. Colostrum musíme zpracovat, aby bylo vhodné pro lidskou konzumaci podobně jako obyčejné mléko, s jedním velice důležitým rozdílem, a to že colostrum nesmí být zahříváno nad 42°C, jinak by jeho cenný bioaktivní obsah byl zničen. Colostrum by mělo vždy být zpracováno za studena pro nejvyšší zachování všech účinných látek, které obsahuje v nejvyšší kvalitě.

Všechny produkty značky holvita® jsou vyrobeny z nejkvalitnějšího kravského colostra, které je zpracováno pouze metodou za studena, čímž je zaručena nejvyšší kvalita našich produktů.

Zdraví telátka není ohroženo

Určitě vás zajímá, jestli odběr colostra neohrožuje život telete. Kráva vyprodukuje kolem 15 litrů colostra. Novorozené tele vypije kolem 5 litrů, a tak je odebráno jen přebytečné colostrum, které tele nevypije a které často bývá vyléváno farmáři pro urychlení tvorby mléka.

Více informací o zpracování colostra nejdete ZDEDále můžete pokračovat

Zpět nahoru