colostrum doplňky stravy a pleťová kosmetika s colostrem
O holvitě®

Další informace

Co je colostrum?

Colostrum, colostrální mléko, první mléko, mateřské mléko nebo tzv. mlezivo (dále jen colostrum) je látka,
která je produkovaná mléčnými žlázami samic savců těsně před a až 72 hodin po porodu k zajištění pasivní imunity novorozených mláďat. Tato látka poskytuje životně důležitou výživu a ochranu
pro novorozence v prvních hodinách života, protože savci se rodí bez plně vyvinutého imunitního systému.

Colostrem novorozenec přijímá důležité protilátky od své matky, které ho pomáhají chránit v prvních hodinách života před různými patogeny (viry, bakteriemi, plísněmi, parazity) po dobu, než jeho tělo bude samo schopné produkovat vlastní protilátky a než se mu vyvine jeho vlastní aktivní imunitní systém, který ho dokáže efektivně chránit.

Colostrum je jedna z nejkomplexnějších živin pro savce včetně člověka. Rozbory colostra potvrdily, že se skládá z více než 82 přírodních a životně důležitých účinných látek, které obsahuje v přírodní rovnováze. Látky v tomto složení nejsou obsaženy v žádné jiné potravině, a proto není možné colostrum vyrobit v laboratoři – zůstává tak 100% přírodním produktem, opravdu vyrobeno přírodou.

Výzkumy moderní vědy dnes potvrzují, že užíváním kravského colostra, které je na 99% podobné lidskému colostru, jako doplňku stravy, lze účinně a efektivně podpořit imunitní systém, dále podpořit přirozené procesy hojení a regeneraci všech buněk a tkání, pomáhá regenerovat zažívací systém, napomáhá zvýšit fyzickou výkonnost a příznivě ovlivňuje funkci celého organismu.

Proč kravské colostrum?

Na dnešním trhu existuje mnoho výrobků z colostra, které nepochází pouze od krav, ale také od ovcí, velbloudů, koz a dalších savců. Důležité je však zdůraznit, že právě kravské colostrum je nejvhodnější pro lidskou konzumaci. Lékaři zjistili až 99% podobnost složení kravského colostra s lidským colostrem, a proto ho lidský organizmus velmi dobře snáší.

Kravské colostrum obsahuje až 4x více účinných látek než lidské colostrum

Kravské colostrum obsahuje až čtyřnásobné množství životně důležitých látek než lidské colostrum, a proto jeho obsah může být značnou podporou lidskému organizmu v oblasti imunity.

Mezinárodní studie s colostrem

Nové mezinárodní lékařské studie prokazují, že colostrum nejen účinně pomáhá posílit imunitní systém, ale podporuje také procesy hojení a regenerace při různých onemocněních lidského organismu jako např. při alergiích, autoimunitních onemocněních, onemocněních zažívacího systému a bakteriálních a virových infekcí. Více informací najdete v kategorii účinky a použití.

Colostrum pomáhá lidem již staletí

Užívání colostra pro podporu zdraví není žádnou novinkou. O colostru a jeho pozitivních účincích se ví už tisíce let. Když projdeme historii, zjistíme, že colostrum našlo své využití už v prvotních kulturách, jako jedna z nejcennějších druhů potravin. V posledních letech nám věda umožnila získat více informací o colostru a jeho komplexním složení
a poukázala na potenciální využití této přírodní látky v oblasti zdraví.

Ve dvacátém století moderní medicína potlačila přírodní alternatvní druhy léčby. V současné době se stále více lékařů, vědců i lidí vrací k přírodním alternativám, které ukázaly, že jsou důležitou součástí medicíny, mezi které samozřejmě patří i colostrum.

Dále pokračujte

Zpět nahoru