colostrum doplňky stravy a pleťová kosmetika s colostrem
O holvitě®

Další informace

Bezpečnost užívání colostra

Nejčastější dotaz, který dostáváme, je ohledně bezpečnosti užívání produktů z kravského colostra. Na trhu je dnes mnoho produktů pro podporu zdraví. Každý z nás má pochopitelně a oprávněně strach o své zdraví, a než začneme užívat z některých doplňků stravy ověříme si jeho bezpečnost. Protože colostrum není tak známé, často se nás lidé ptají, jestli je kravské colostrum, z kterého jsou naše produkty vyrobené, bezpečné. Naše jednoduchá odpověď zní, ano, kravské colostrum je bezpečné.

Colostrum je látka, kterou produkuje každý savec před porodem a těsně po porodu novorozence, aby co nejvíce podpořil své novorozeně v prvních hodinách života. Colostrum produkuje i člověk, při prvním kojení miminka. Miminko vlastně pije colostrum, nebo-li tzv. první mateřské mléko, které obsahuje vysoký obsah imunitních a dalších tělu prospěšných látek pro podporu imunity a obranyschopnosti. Až po několika hodinách po porodu začne být colostrum nahrazeno více známým mateřským mlékem, které dodává důležitou energetickou výživu a další živiny miminku pro jeho zdravý růst.

Kravské colostrum se na 99% podobá lidskému colostruRůzné studie zjistili až 99% podobnost složení kravského colostra s lidským colostrem, takže je velice dobře snášeno lidským organizmem. I když je kravské colostrum na 99% podobné v jeho složení, obsah důležitých a prospěšných látek je v kravském colostru až 4x vyšší. Vyšší obsah látek není nebezpečný, naopak, dodává lidskému tělu větší podporu.

Kravské colostrum je bezpečné pro lidskou konzumaci. Produkty značky holvita® jsou vyrobeny z toho nekvalitnějšího kravského colostra, které pochází z kontrolovaných evropských chovů. Při zpracování colostra pro výrobu našich produktů používáme tu nejšetrnější a nejmodernější technologii dle nejpřísnějších hygienických evropských norem. Více informací o zpracování colostra najdete zde.

Colostrum a legislativa v ČR

Vyhláška ministerstva zdravotnictví č. 446/2004 Sb., příl. č. 4 povoluje používání colostra, bez množstevního omezení, bez nutnosti zvláštního schvalování.

Kravské colostrum je bezpečné pro konzumaci člověkem

Vždy upozorňujeme

Je možné, že při prvních dní užívaní colostra mohou nastat střevní potíže (průjmy), je to pouze přirozený jev organizmu, kdy dochází k očištění organizmu a regeneraci trávicího traktu. Tyto nežádoucí učinky často mohou trvat 1 - 3 dny. Pokud nastanou střevní potíže, doporučujeme snížit dávku colostra na minimum a postupně dávku navyšovat po dobu až 10 dní.

Dále pokračujte

Zpět nahoru